#31 2013-05-21 08:47:22

 Belzi

Użytkownik

11700506
Zarejestrowany: 2013-04-24
Posty: 22
Punktów :   

Re: Drużyna

Growlithe jest ok, ewoluuje się go na 45 poziomie z atai outrage, crunch i flare blitz. Po przemianie warto dorzucić extreem speed Pok warty swej ceny.
Tauros to ścisla czołówka pokemonów normalnych, wart swojej ceny. Mocne ataki, dobre przyrosty i rest do odnowy życia
Z walczących Primeape jest chyba najlepszy (poza Machampem, którego zdobycie graniczy z cudem)
Wodne: Slowbro, Dewgong albo ewentualnie Lapras (ja jednak polecam pierwsze dwa
Trawiaste: najlepiej Venusaur lub Vileplume, są mocne, sam mam Venusaura i jest super Udalo mi sie do niego dokupić Giga drain
Kadabra... Ja bym nie polecał:( Na kolana nie powala a zdobycie Alakazama jest piekielnie trudne...

Offline

 

#32 2013-05-21 11:32:54

Lolitka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-08
Posty: 9
Punktów :   

Re: Drużyna

Dobra Growlithe i Primeape kupiony, teraz tylko pytanie jakie ustawić im ataki? prim(45)  growlithe(44)
http://poke-life.net/pokemon_skr.php?p=26269567
http://poke-life.net/pokemon_skr.php?p=29324989
Wiem, że mam im dodawać w atak, ale mogę dodać w życie (mają go mało) czy to dopiero później?

Offline

 

#33 2013-05-21 13:20:19

 Belzi

Użytkownik

11700506
Zarejestrowany: 2013-04-24
Posty: 22
Punktów :   

Re: Drużyna

Na forach zawsze mówią, żeby dawać w atak do wartości ok 350k yenów a potem jechać w hp, to się tyczy obu. I obu najlepiej trenować po osiągnięciu 40 poziomu pokemona.
Ataki Growlithe: flare blitz ->crunch -> outrage -> cokolwiek (to ataki na 45 poziom, który zaraz nim osiągniesz). Na 45 poziomie użyj ognistego okruchu by ewoluował. Potem w miejsce "cokolwiek" dajesz extreem speed i Arcanine jest jak ta lala
Ataki Primeape: Ja na razie dałbym Screech -> cross chop -> assurance -> i powiedzmy fling.
A końcowy zestaw to ustawiłbym taki: Punishment -> Assurance -> close combat -> trash. Wtedy jest maszyną do zabijania

Offline

 

#34 2013-05-21 16:38:23

WochuMC

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-04-24
Posty: 6
Punktów :   

Re: Drużyna

Mówią, mówią... bo ktoś powiedział tak samo i usłyszeli. Jest w tym dość sporo prawdy lecz nie do końca albowiem od 350k wg mnie warto zacząć się interesować (stopniowo, a nie że całkowicie zmieniamy styl treningu) inną statystyką (z oczywistego powodu najczęściej wybierane jest "HP"). Mimo wszystko na własnym doświadczeniu mogę stwierdzić że przed wbiciem w w hp warto się też zainteresować obroną/sp obroną do choćby tych 250pkt-wychodzi znacznie taniej (bo gdy mamy atak za 350k to dobicie jakiejkolwiek statystyki do 200-250pkt jest już raczej śmieszne jeśli chodzi o cenę^^), a efekt będzie dużo bardziej widoczny niż wbijanie tylko i wyłącznie w życie (mowa zarówno o pojedynkach jak i npc). Są także pokemony gdzie to hp schodzi na drugi plan, a zamiast niego daje się zazwyczaj w wspomnianą obronę, ale są to raczej pojedyncze wyjątki i w większości przypadków znacznie lepiej sprawdza się metoda z hp>obrona/spobrona
Tak samo są pokemony które mają za zadanie jedynie przetrwać w pojedynku posiadając więcej %hp (np shuckle)więc tu z kolei metoda treningu jest całkowicie inna:)

Offline

 

#35 2013-05-21 22:40:45

 Belzi

Użytkownik

11700506
Zarejestrowany: 2013-04-24
Posty: 22
Punktów :   

Re: Drużyna

No zgodzę się z Tobą ale to w zależności od pokemona i jego predyspozycji przyjmuje się odpowiedni wbijanie statystyk. Primeape i Arcanine to urodzeni fighterzy i u nich atak jest podstawą, w hp idzie się w przypadku poków co mają bajeczny przyrost do hp (najlepiej +20 i więcej)a ponad to mają leczenie, czyli typowe tanki jak... powiedzmy Dewgong. Np. Charizarda i Hauntera trenuje się w sp. attack, bo mają do tego lepsze przyrosty. A co do wbijania obron w przypadku tanków, to można ale nie robi to zbytniej różnicy, ponieważ czynniki obrony spadają w zależności od długości walki z jednym pokiem i kolejnym itp. a hp pozostaje. Po dodaniu leczeń jest bajka i kilka poków można wziąć na rundy.
To, że ktoś powiedział, że tak się powinno trenować poki, bo daje to b. dobre rezultaty to nic złego i dążenie tą drogą to plus, mogłem przesadzić z ceną wbicia kolejnej statystyki, ale układ pozostaje ten sam. W głównej mierze spotykałem się z kłótniami jaki pok jest dobry... W takim przypadku należy albo podążać za rekomendacjami, bądź sprawdzić jakiegoś pokemona samemu.

Offline

 

#36 2013-05-24 14:06:52

Lolitka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-08
Posty: 9
Punktów :   

Re: Drużyna

Dobrze rozumiem, że w stwierdzeniu "do 350k" chodzi o to, że jeden punkt ataku ma kosztować 350k?

Offline

 

#37 2013-05-24 20:36:31

 Belzi

Użytkownik

11700506
Zarejestrowany: 2013-04-24
Posty: 22
Punktów :   

Re: Drużyna

Optymalna cena to 250 - 300K

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.flyforfame.pun.pl www.aplikanciopole.pun.pl www.magisterka-opiekuncza.pun.pl www.ntasg.pun.pl www.hiphopfans.pun.pl